Appi Rush's profile

Музей модерної скульптури




Михайло Дзиндра  ​​​​​​​скульптор, художник, архітектор, дизайнер. Він прожив більшу частину свого життя за кордоном в Словаччині, Німеччині і США, а наприкінці минулого століття повернувся на Батьківщину, перевіз в Україну майже всі свої роботи та самостійно збудував для них музей. Постійна експозиція і колекція музею налічує більше 800 робіт. Більша частина колекції була створена в США та перевезена в Україну в 90-х роках. Музей розташований у 10 км від центру Львова, серед соснового лісу. Це єдиний музей модерної скульптури в Україні.

Він дуже відрізняється від звичних музейних просторів. Його історія і буденність, з якою він стикається, відображає проблематику в українському мистецтві та культурі. Наразі музей потребує реконструкції, реставрації робіт та співпраці зі спеціалістами. Головний конфлікт відбувається між скульптурами та будовою. Садово-паркові скульптури законсервовані в одній великій кімнаті, де їм дуже тісно. Свободі думки не вистачає свободи простору.

Головна ідеянадати нового простору всьому, що знаходиться в музеї, інтернет простору, вуличному та іншому. Не тільки скульптурам, а й виразним особливостям музею, що проявляються у щирості, людяності, бунтарстві та іронії. Ці складові тепер головні елементи та якості айдентики. Те, що вважали недоліком, реконструювалось у виразну рису. Дизайн музею відповідає його реальності, таким чином транслюючи правдиве враження про себе.

2021


  

Лінія, як горизонт, поєднує у собі поняття матеріального і нематеріального. Силуетом нагадує особливу форму даху музею. «Це щось космічне», ​​​​​​​казав про свою творчість Михайло Дзиндра у збережених інтерв’ю.




Майже всі скульптури мають в своїй основі каркас з японської будівельної сітки. Ця особливість стала одним із графічних рішень, слугуючи елементом, який об'єднує не тільки скульптури, а і зображення.



Основні кольори: чорний, сірий та білий. Допоміжні бузковий та жовтий, вони виконують роль маркування подій на дорослі та дитячі. Технічно вся продукція музею друкується на кольоровому папері в чорну фарбу.




  

Є чотри категорії квитків, вони позначаються великими першими літерами. Квитки категорії  Б — безкоштовні (сірий колір), П — пільгові (жовтий колір), Д — дорослі (бузковий колір), Е — екскурсії (білий колір).
​​​​​​​



У випадку з різними носіями лого може використовуватись як елемент, який об'єднує декілька форматів або дві сторони одного носія.




 

Виразною рисою брошури є відривні візитівки, які можна покласти до гаманця, щоб не загубити контакти у купі брошур, якими навантажують робітники туристичних агенцій.




  

Постери з відривними контактами ​​​​​​​тимчасове рішення для того, щоб створити тиху інтригу навколо музею, про який на жаль знають мало людей. 




 


 


Асоціативні зображенння на постерах подій— ​​​​​​​це про іронію, щирість та дивакуватість того, що іноді може відбуватися в музеї.



На невеликій сувенірній продукції розміщені цитати Дзиндри. Вони про присутність автора та про його особистий стиль розмови. Фрази взяті зі збережених відеоматеріалів бесід з Михайлом Дзиндрою.





Проект зроблений в рамках навчання на кафедрі графічного дизайну ЛНАМ.
Кураторка диплому: Катерина Дідик
Дипломниця: Анастасія Шуріпа

Завідувачка музею: Аніта Немет 
Дружина скульптора, наукова співробітниця музею: Софія Дзиндра

Фотографка: Софія Максимович 
Шовкотрафаретний друк: ROSTOK.MAGAZIN




Дякую за перегляд ♥​​​​​​​


 
Музей модерної скульптури
Published:

Owner

Музей модерної скульптури

Published: